Brazilci rutinski do četvrtfinala: Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu

05/12/2022

-

21:55 >> 22:10

Brazilci rutinski do četvrtfinala: Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu - Copyright Tanjug/AP Photo/Jin-Man Lee

​Fudbalska reprezentacija Brazila rutinski se plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru ubedljivo savladavši Južne Koreje sa 4:1 (4:0). Sve je bilo rešeno već nakon 45 minuta, kada je "Salesao" četiri puta zatresao protivničku mrežu, te je u nastavku imao prostora da spusti ritam.

Možda je najveća greška azijskog tima bila to što je izašao veoma otvoreno na jednu od najjačih svetskih reprezentacija. Upravo to bi se moglo smatrati kao razlog što je u 12. minutu Brazil imao prednost od 2:0.

Vodeći pogodak viđen je već u 7. minutu. Rafinja je probio po desnom boku i proigrao Vinisijusa Žuniora na na drugoj stativi, koji se dobro snašao i postigao svoj prvi gol na Mundijalu.

Samo četiri minuta kasnije Klemon Turpan je pokazao na belu tačku u korist Brazilaca, pošto je u protivničkom šesnaestercu oboren Rišarlison. Odogovornost je preuzeo Nejmar i u svom stilu savladao golmana Koreje.

Nisu se zaustavljali Brazilci ni nakon drugog pogotka, već je Rišarlison u 28. minutu iskoristio priliku da se upiše u strelce. Maestrealnu akciju izveli su fudbaleri u žutim dresovima i bila bi prava šteta da nije završena pogotkom.

Poslednji, četvrti gol, Brazil je postigao u 36. minutu. Bila je to još jedna fantastična akcija Južnoamerikanaca, koja je završena prelepim pogotkom Lukasa Pakete. Vinisijus je sa leve strane podigrao loptu ka vezisti Liona, koji je natrčavao i pogodio sam ugao protivničkog gola.

U nastavku je tempo potpuno usporen, pošto je i jednima i drugima bilo jasno ko ide u narednu rundu. Tite je iskoristio drugo poluvreme kako bi dao šansu igračima za manjom minutažom, od čega je koristi imala i Koreja pošto je uspela da postigne počasni pogodak. Igrao se 76. minut kada se nakon jednog prekida, lopta odbila Paik Seng Hou na 20 metara, a on je uhvatio odličan volej i savladao Alisona.

Ipak, nisu Korejci imali snage da ozbiljnije ugroze trijumf Brazila, te je rezultat do kraja ostao 4:1.

Titeovi izabranici će se u četrtfinalu sastati sa reprezentacijom Hrvatske, koja je ranije danas izbacila Japan posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Brazil - Južna Koreja 4:1 (4:0)

kraj

90' Igraće se još 4 minuta.

89' Dani Alveš je na veoma atraktivan način, iz polu-voleja pokušao da se upiše u strelce, ali je izblokiran.

88' Potpuno je opao ritam, pošto je obema ekipama jasno da je preostalo vreme samo formalnost.

80' Nejmar i Alison napuštaju teren, a menjaju ih Veverton i Rodrigo.

76' Gooooool! Strašan pogodak Južne Koreje! Paik Seng Ho je dočekao loptu na 20 metara od gola Brazila i veoa snažno raspalio, te zatresao mrežu.

68' Nova fantastična odbrana Alisona. Hvang je šutirao, nakon čega se nakon odbrane golmana Brazila lopta odbila do Sona, koga je izblokirao Dani Alveš.

62' Novi Strašan napad Brazila! Nejmar je uposlio Rafinju, koji se na sjajan način oslobodio svog čuvara, a potom šutirao ali je golman dobro odbranio.

50' Izašli Jung i Kim, a zamenili ih Son i Hong.

47' Najbolja šansu za Koreju u dosadašnjem toku meča imao je Son, kada je iskoristio lošu procenu Markinjosa i dobro šutirao, ali je Alison ponovo odlično reagovao.

46' Drugo poluvreme je počelo, početni udarac izveli su Brazilci.

poluvreme

48+3' Veliku šansu propustio je Rišarlison. Dobro je šutirao napadač Brazila, ali je golman Koreje dobro reagovao.

45' Igraće se još pet minuta.

44' Žuti karton za Vu Vung Junga.

36' Gooooool! Prelepa igra Brazila! Na fenomenalan način je Vinisijus uposlio vezistu koji se odlično snašao i savladao korejskog golmana.

28' Gooooool! Rišarlison trese mrežu. Fantastičnu akciju izveli su Brazilci i na kraju napadač Totenhema šalje loptu iza golmana Koreje.

17' Prva pretnja Koreje. Fantastično je šutirao Hvang sa nekih 20 metara, ali je Alison odlično reagovao i otklonio opasnost.

12' Goooool! Nejmar rutinski postiže pogodak i duplira prednost Brazila.

11' Penal za Brazil! Kim je oborio Rišarlisona u kaznenom prostoru i Turpan je momentalno pokazao na belu tačku.

7' Goooool! Vinisijus Žunior postiže svoj prvi gol na Mundijalu i dovodi Brazil u vođstvo. Rafinja je probio po desnom boku i poslao loptu ka Vinisijusu, koji ju je rutinski sproveo u mrežu.

1' Utakmica je počela.

Brazil je uz Englesku, Francusku, Španiju i Holandiju pokazao ubedljivo najviše u dosadašnjem toku takmičenja, pa bi sve osim sigurne i ubedljive pobede petostrukog svetskog šampiona u ovom duelu bilo veliko iznenađenje.

Južna Koreja je uspela da izbori plasman u nokaut fazu u veoma teškoj grupi sa Portugalom, Ganom i Urugvajem.

Naravno, da su Brazilci favoriti se ni ne dovodi u pitanje, ali nema sumnje da će Korejanci predvođeni Sonom pokušati da nam prirede novu senzaciju na Mundijalu.

Pobenik ovog duela sastaće se u četvrtfinalu sa Hrvatskom koja je posle penala nadigrala Japan.

Stadion: 974 Sudija: Klermon Turpan

BRAZIL: Alison - Militao, Markinjos, Silva, Danilo - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison

JUŽNA KOREJA: Kim - Kim, Kim, Kim, Kim - Jung, Hvang - Hvang, Li, Son - Čo