Košarkašice Srbije u polufinalu: Kineskinje pale u poslednjoj četvtini

03:02 >> 04:43

Košarkašice Srbije u polufinalu: Kineskinje pale u poslednjoj četvtini - Copyright MN Press

TOK MEČA

Gotovo je. Srbija je polufinalu - 77:70.

Ana Dabović ima dva slobodna bacanja na 26 sekundi do kraja. Pogađa jendo i Srbija ima prendost 75:70.

Imamo prednost 74:70 na 95 sekundi pre kraja meča. Biće ovo dramatična završnica.

Ana Dabović i Sonja Vasić guraju Srbiju napred. Sonja je pogodila trojku za prednost 66:63.

Novi poeni Srbije, Kineskinje su u potpuno nokdaunu i na pet i po minuta pre kraja imamo prednost 60:61.

Serija se nastavlja, postigla je Srbija devet poena, nije primila nijedan i ponovo je egal - 58:58.

Srbija je zaigrala tvrđu odbranu, napravila seriju 4:0 i aktuelne evropske šampionke su ponovo u igri - 53:58..

Prava konfuzija vlada u igri Srbije. Odbrana je loša, napad bezidejan uz loš procenat šuta i Kineskinje u poslednjih 10 minuta uzalez sa viškom od devet poena - 49:58.

Ponovo su se odlepile Kineskinje i imaju sedam razlike na minut i po do kraja treće četvrtine 47:54.

Dva slobodna bacanja promašila je i Sonja Vasić, ali su naše devojke uspele da uhvate loptu i Ivon Anderson je poentirala za 47:48.

Kineskinje vode "plus četiri" i to je najubedljivija prednost koju je ova selekcija imala tokom ovog meča. Maja Škorić ima priliku da je smanji sa linije slobodnih bacanja i ona to uspeva - 45:48.

Počela je treća četvrtina, a nakon četiri i po minuta igre rezultat je 44:44.

Tvrdo prvo poluvreme je iza nas. Srbija je većim delom uvodnih 20 minuta košarke bila u prednosti i na pauzu odlazi sa vođstvom 35:33, a najzasužnija za to je kapiten Jelena Bruks sa 14 postignutih poena.

Kina je povela 29:28 nakon serije grešaka košarkašice Srije u napadu. ali je prednost vratila Jelena Brukas pogotkom za tri poena, a zatim KIneskinje poravnavaju rezultat, a Jelena ponovo dovodi Srbiju u prednost 33:31. Ostalo je da se igra još minut i po u drugoj četvrtini.

Polovina je drugog perioda igre, a Srbija ima prednost 28:26.

Druga četvrtina je počela onako kako je završena prva, pa obe ekipe promašuju nekoliko otvorenih šuteva,a igra se veoma brzo i nepovezano. Rezultat je 21:16 nakon dva i po minuta igre u ovoj deonici.

Košarkašice Srbije imaju prednost od 16:14 nakon prve četvrtine susreta protiv Kine.

Dugo je na semaforu stajalo 10.10, ali su košarkašice Srbije uspele da vrate prednost - 12:10.

Dobro su krenule srpske košarkašice i od samog starta četvrtfinala se nalaze u vođstvu. Trenutno je 6:4 za naš tim

Utakmica je počela.

Najbolje srpske košarkašice igraju meč četvtfinala na Olimpijskim igrama protiv selekcije Kine i nadaju se plasmanu u polufinale.

"Biće to teška i nezgodna utakmica, posebno zato što igramo protiv veoma agresivne ekipe. Videli smo protiv Koreje kako izgleda ta košarka, a Kina je još jača.Svaka utakmica četvrtfinala je teška", rekla je za zvaničan sajt KOšarkapkog saveza Srbije Ana Dabović i dodala:

"Mi moramo da ispravimo naše greške, da pokažemo našu energiju iz svih ovih godina i to je jedini način na koji možemo doći do pobede. Ja se nadam da ćemo uspeti u tome i da ćemo zadovoljne završiti utakmicu protiv Kine.