Britanski list "San" izvinio se danas zbog objavljivanja kolumne britanskog televizijskog voditelja Džeremija Klarksona o supruzi princa Harija, Megan.
Mi u "Sanu" žalimo zbog objavljivanja ovog članka i iskreno nam je žao, naveo je list u saopštenju, dodajući da je članak uklonjen sa njihove veb stranice i iz arhive, preneo je Rojters.
U kolumni objavljenoj prošle nedelje, Klarkson, koji je stekao svetsku slavu kao voditelj automobilističke emisije "Top Gir", napisao je o Megan: "Noću ne mogu da spavam dok ležim, škrgućući zubima i sanjam o danu kada je paradirala gola ulicama svakog grada u Britaniji dok
gomila skandira: 'Sramota!' i bacaju na nju grudve izmeta".
Britanska nezavisna organizacija za standarde štampe (IPSO) je saopštila da je primila više od 17.500 pritužbi, više nego na bilo koji članak od kada je osnovana 2014. godine.
U postu objavljenom na Tviteru u ponedeljak, Klarkson je rekao ''da je užasnut'' što je naneo toliko bola i ''da će biti oprezniji u budućnosti''.