Osumnjičeni za ubistvo japanskog premijera na psihijatrijskom veštačenju

Copyright Tanjug/AP/Nara Shimbun/Kyodo News

Osumnjičeni za atentat na bivšeg japanskog premijera Šinzo Abea (67) biće podvrgnut psihijatrijskom veštačenju, izvestili su japanski mediji.

Tecuju Jamagamija, nezaposlenog 41-godišnjaka, policija je identifikovala kao osumnjičenog koji je prišao Abeu na predizbornom govoru 8. jula i otvorio vatru iz ručno izrađenog pištolja.

Sud u Nari, na zapadu Japana, gde je osumnjičeni živeo i gde se dogodila pucnjava, odobrio je zahtev tužioca da Jamagami bude zadržan na psihijatrijskom pregledu, preneli su Nikei i drugi mediji, navodi Rojters.

Abe, jedan od najuticajnijih japanskih političara, pogođen je sa dva hica s leđa i prebačen u bolnicu gde je preminuo. Osumnjičeni za atentat je uhapšen na licu mesta.

Pogledaj na euronews