Jaguar Lend Rover ponovo pokreće proizvodnju nakon razornog hakerskog napada
Komentari
29/09/2025
-22:55
Proizvođač luksuznih automobila Jaguar Lend Rover (JLR) saopštio je danas da će ponovo pokrenuti delove svojih proizvodnih operacija u narednim danima nakon razornog sajber napada.
Britanska kompanija se u prethodnih mesec dana borila da pokrene svoje sisteme nakon što ga je hakerski napad poslednjeg dana avgusta primorao da zatvori fabrike i maloprodajne objekte širom sveta, preneo je Gardijan.
Najveći britanski poslodavac u automobilskoj industriji saopštio je danas da sprovodi "kontrolisano, fazno ponovno pokretanje poslovanja".
Vlada Velike Britanije je u subotu objavila kako je odobrila 1,5 milijardu funti garantovanih kredita za podršku njegovim dobavljačima.
JLR je takođe posebno dogovorio još jedan sporazum o dugu od dve milijarde funti sa britanskom bankom Standard Čarterd, američkom Sitigrupom i japanskom Micubiši UFJ finansijskom grupom.
Britanski ministar privrede Piter Kajl rekao je da je vlada najavila "ogromnu količinu novca za pomoć izuzetno važnoj kompaniji" i "brojnim preduzećima koja su pogođena u lancu snabdevanja“.
Komentari (0)