Region

Haos u Splitu pred derbi: 198 navijača privedeno, 21 policajac povređen

Komentari
Haos u Splitu pred derbi: 198 navijača privedeno, 21 policajac povređen
Haos u Splitu pred derbi: 198 navijača privedeno, 21 policajac povređen - Copyright profimedia

Autor: Tanjug

04/05/2025

-

11:51

veličina teksta

Aa Aa

U neredima navijača koji su u subotu izbili u Splitu privedeno je 90 navijača Hajduka i 108 navijača Dinama, a lakše je povređen 21 policajac, saopštila je danas splitska policija.

Policajcima je na licu mesta ukazana pomoć, prenosi Jutarnji list. Izgredi su počeli u Splitu u subotu ujutru masovnom tučom na Pujankama gde su uhapšene 144 osobe, nad kojim je sprovedena istraga zbog krivičnog dela učešće u tuči ili napad na druge osobe, a kako se navodi, policija je kod 14 navijača grupa Torcida i Bad Blue Boys pronašla više od 55 pirotehničkih sredstava.

Uoči utakmice Dinama i Hajduka koja se u 16 sati odigrala na stadionu Poljud, a koja je završila rezultatom 3:1 za Dinamo, policija je privela ukupno 198 navijača - 90 pripadnika Torcide i 108 pripadnika Bad Blue Boysa.

Nakon utakmice, navodi se, veća grupa navijača je na području oko stadiona napala policijske službenike, a na njih su bacani kamenje, upaljena pirotehnička sredstva i delovi metalne ograde.

Nakon što je utakmica završila, policija je otpratila gostujuće navijače do Dugopolja. Dodaje se i da je utakmicu Dinama i Hajduka na Poljudu pratilo oko 34.000 gledalaca, kao i da je među njima bilo 1.800 navijača Dinama.

AI Preporuka

Komentari (0)

Evropa