Jembrih: Požar u Vjesnikovom neboderu još nije ugašen, čeka se hlađenje objekta
Komentari
19/11/2025
-11:05
Požar u Vjesnikovom neboderu u Zagrebu još nije ugašen, jer su statičari iz bezbednosnih razloga zabranili ulazak u objekat, izjavio je jutros komandir Javne vatrogasne jedinice Grada Zagreba Siniša Jembrih.
On je u izjavi za Hinu rekao da su vatrogasci sada tamo minimalno prisutni, pomažu statičarima, a objekat se nadzire iz drona.
Vatrogasci su, kazao je, po nalogu statičara iz bezbednosnih sinoć napustili Vjesnikov neboder, kao i da je tada rečeno da će pričekati jutro da se objekt ohladi kako bi nastavili s gašenjem požara, dok je deo celu noć proveo na terenu nadzirući situaciju.
U blizini Vjesnikovog nebodera važi poseban saobraćajni režim, deo ulica je zatvoren.
Građanima je upućen apel da koriste javni prevoz ili bicikle, a one koji ipak moraju automobilima upozoravaju da koriste navigacijske aplikacije koje će im pomoći da pronađu najbolji pravac.
Zgrada Vjesnika praktično je uništena u požaru koji je izbio sat pre ponoći između ponedeljka i utorka. Uzrok požara nije utvrđen, a struka bi uskoro trebalo da donese odluku o budućosti jednog od simbola Zagreba iz perioda jugoslovenskog novinarstva.
U požaru nije bilo stradilih, ni povređenih. Objekat u većinskom vlasništvu države.
Komentari (0)