Poljski državljanin pronađen mrtav tokom potrage u oblasti planine Triglav
Komentari
27/07/2025
-11:51
Poljski državljanin star 34 godine, koji se vodio kao nestao od petka ujutru kada je poslednji put viđen kod planinarskog doma Kredarica, pronađen je mrtav tokom potrage u oblasti planine Triglav.
Prema navodima Policijske uprave Kranj, preliminarni nalazi ukazuju na to da je planinar pao dok se spuštao sa Triglava ka planinarskom domu Planika i preminuo na licu mesta od teških povreda koje je zadobio, prenosi STA.
Policijska uprava je saopštila da je intenzivna potraga pokrenuta odmah nakon što je prijavljen nestanak planinara.
Potraga je bila otežana zbog izuzetno loših vremenskih uslova. Posada policijskog helikoptera locirala je juče telo muškarca tokom kratkog poboljšanja vremenskih uslova i prevezla ga helikopterom u dolinu. Policija nastavlja da istražuje okolnosti incidenta.
Komentari (0)