Evropa

Narandžasto upozorenje za Škotsku: Stiže oluja Floris, najavljeni orkanski udari vetra do 145 km na sat

Komentari
Narandžasto upozorenje za Škotsku: Stiže oluja Floris, najavljeni orkanski udari vetra do 145 km na sat
Narandžasto upozorenje za Škotsku: Stiže oluja Floris, najavljeni orkanski udari vetra do 145 km na sat - Copyright Facebook/IstraMet /Screenshot

Autor: Tanjug

03/08/2025

-

20:09

veličina teksta

Aa Aa

Meteorološka služba Velike Britanije izdala je danas narandžasto upozorenje za područje Škotske, pošto se očekuje da će oluja Floris pogoditi taj deo Ujedinjeng Kraljevstva u ponedeljak, sa udarima vetra koji bi mogli dostići do 145 kilometara na sat.

Prema najavama, oluja će doneti „neuobičajeno jak i ometajući vetar“ u većem delu Škotske, piše Skaj njuz.

Očekuju se udari vetra brzine od 80 do 110 kilometara na čas u većini oblasti, a u priobalnim delovima mogu dostići i 145 kilometara na čas.

Narandžasto upozorenje biće na snazi u ponedeljak od 10 do 22 časa, dok je žuto upozorenje izdato za severnu Englesku i Severnu Irsku u periodu od 6 časova ujutru do ponoći.

Meteorološka služba Velike Britanije je upozorila da u područjima sa narandžastim upozorenjem postoji rizik po život i mogućnost povreda usled velikih talasa i nanosa materijala sa obale na priobalne puteve, objekte i kuće.

Očekuju se i ozbiljni poremećaji u saobraćaju, otežano putovanje i otkazivanje putničkih i tranzitnih linija, uključujući drumski, železnički, avio i pomorski saobraćaj, a mogući su i prekidi u isporuci struje.

Najjači udari vetra očekuju se u zapadnim priobalnim delovima tokom kasnog prepodneva i ranog popodneva, nakon čega će se vetrovi premestiti ka severoistoku Škotske do kasnog popodneva ili rane večeri.

 

Komentari (0)

Evropa