Uhapšeno osam dilera droge u Briselu: Dovode se u vezu sa zaverom za ubistvo tužioca
Komentari
18/11/2025
-14:16
Belgijska policija uhapsila je osam pripadnika mreže dilera droge u vezi sa mogućom zaverom za ubistvo glavnog tužioca te zemlje, saopšteno je danas iz kancelarije državnog tužilaštva.
Hapšenja su izvršena nakon pretresa na 18 lokacija, mahom u Briselu, dodaje se u saopštenju, preneo je Rojters.
U julu 2025., briselska policija obavestila je kancelariju državnog tužioca o zaveri čiji cilj je ubistvo glavnog tužioca u Briselu. Kako je tužilac naveo, glavni osumnjičeni za zaveru imaju kriminalni dosije povezan sa trgovinom drogom, i aktivni su u sklopu albanske kriminalne mafije.
Brisel proteklih godina potresa nasilje povezano sa bandama narko dilera, a zvaničnici navode da više od 100 najopasnijih evropskih kriminalnih mreža deluje u Belgiji, podsetio je Rojters.
U februaru ove godine, vlasti su bile primorane da zatvore nekoliko stanica metroa u prestonici dok je trajala potera za dvojicom osumnjičenih nakon pucnjave povezane sa narko dilerima.
Komentari (0)