Ubistvo u banci u nemačkom Regensburgu, napadač (20) uhapšen a akciji specijalnih snaga policije
Komentari
Jedan muškarac je preminuo danas nakon što je izboden nožem u ekspozituri banke u nemačkom gradu Regensburgu, dok se osumnjičeni napadač i dalje nalazi u zgradi zajedno sa još nekoliko osoba, saopštila je nemačka policija.
Na lice mesta upućene su specijalne jedinice, a područje oko banke, čiji naziv nije naveden, je u širokom krugu blokirano, prenosi Tagesšpigel.
Policija je u početku saopštila da je reč o talačkoj situaciji, ali je kasnije navela da još nije jasno da li se osobe koje se nalaze u zgradi zaista nalaze pod kontrolom napadača.
Uhapšen napadač
Nemačka policija uhapsila je danas državljanina te zemlje osumnjičenog za napad nožem u ekspozituri banke u Regensburgu, u kojem je jedan muškarac zadobio smrtonosne povrede.
Policija nije saopštila motiv 20-ogodišnjeg napadača, niti detalje o mogućoj pozadini zločina , prenosi Tagesšau.
U napadu nožem jedna osoba je zadobila povrede opasne po život. Prema navodima policije, povređeni muškarac uspeo je sam da izađe iz banke, čiji naziv nije naveden, ali je kasnije preminuo u bolnici u Regensburgu.
Tanjug/AP/Armin Weigel
Dve osobe koje su se u trenutku incidenta još nalazile u ekspozituri izvedene su iz objekta pre hapšenja osumnjičenog, koje su izvršili pripadnici specijalnih jedinica, saopštila je policija.
Na mestu događaja bio je angažovan veliki broj policajaca, uključujući specijalne jedinice i helikopter, dok je šire područje oko banke bilo blokirano.
Banka se nalazi u prizemlju velike stambeno-poslovne zgrade, iznad koje se nalaze stanovi. Policija je pozvala građane da izbegavaju šire područje oko mesta incidenta, ističući da je bezbednost stanovništva apsolutni prioritet.
Komentari (0)