Aktuelno iz kulture

“Čije je ovo drvo?”: Opšta zbrka u novoj ilustrovanoj knjizi Dejana Aleksića

Komentari
“Čije je ovo drvo?”: Opšta zbrka u novoj ilustrovanoj knjizi Dejana Aleksića
“Čije je ovo drvo?”: Opšta zbrka u novoj ilustrovanoj knjizi Dejana Aleksića - Copyright Promo/Pčelica

veličina teksta

Aa Aa

"Čije je ovo drvo?" je naziv nove knjige Dejana Aleksića, sa ilustracijama Marije Jevtić, koju je objavila Izdavačka kuća Pčelica.

“Ah, kako ja volim ovo svoje drvo!”

To je rekla veverica, ali i sova, i mravi, i gusenica, i svrake i jež.

Jedno drvo, a mnogo vlasnika.

I svako od njih ga želi samo za sebe.

A onda se u krošnji pojavio neko nepoznat i izgledalo je kao da mu se ne ide odatle...

Napisana u prepoznatljivom vrcavom, razigranom stilu Dejana Aleksića, "Čije je ovo drvo?" govori o zajedništvu, požrtvovanju, istrajnosti i mogućnosti da i naizgled najčvršća srca mogu omekšati.

Dopunjena živopisnim ilustracijama Marije Jevtić, knjiga pleni lepotom raznolikih boja šume, a urnebesne situacije njenih upečatljivih stanovnika će vam više puta nesumnjivo izmamiti osmeh.

Beleška o autorima

Dejan Aleksić je pesnik, dramski pisac, romanopisac i stvaralac književnih dela za decu. Diplomirao je na Odseku za srpsku književnost i jezik Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Objavio je dvanaest pesničkih zbirki, knjigu drama, jedan roman i preko dvadeset knjiga za decu. Zastupljen je u čitankama i obaveznoj lektiri za osnovnu školu.

Marija Jevtić je diplomirala na Odseku scenografije na Fakultetu primenjenih umetnosti i dizajna u Beogradu. Kao scenograf i kostimograf realizovala je više desetina projekata u zemlji i regionu. Bavi se ilustracijom i grafičkim dizajnom. Izlagala je na sedam samostalnih i učestvovala na više kolektivnih izložbi.

Ilustrovana knjiga “Čije je ovo drvo?” dostupna je na zvaničnom veb-sajtu Izdavačke kuće Pčelica, kao i u knjižarama širom Srbije.

Komentari (0)

Kultura