Mačka putovala vozom sama - avantura do Bremena bez karte i vlasnika
Komentari
09/02/2026
-16:54
Jedna mačka putovala je sama vozom do Bremena, bez karte i bez svojih vlasnika, saopštila je nemačka savezna policija.
Prema navodima policije, mačka je ušla u regionalni voz u mestu Berne u Donjoj Saksoniji u petak, prenosi Der Spiegel.
Po dolasku u Bremen, policajci su mački dali vodu, a zatim je predali lokalnoj organizaciji za pomoć mačkama. Dan kasnije, mačka je vraćena svojim vlasnicima.
Policija je navela da se životinja ponašala prijateljski i da je bila u rukama jednog od službenika dok je prevožena do policijske stanice.
Vlasnici su dodali da ovo nije prvi put da njihova ljubimica koristi regionalne vozove.
"Iako se očigledno radi o putniku koji je više puta putovao, ne očekuju je bilo kakve posledice", navodi se šaljivo u saopštenju.
Putovanje ove mačke u "svojoj režiji" nije jedinstveno ni u Nemačkoj ni u svetu - jedan labrador je 2023. godine putovao sam vozom od Braunšvajga do Salcgitera, u Donjoj Saksoni, nakon što se voz zatvorio, a vlasnik ostao na peronu, a u Velikoj Britaniji, 2024. godine, dve veverice su izazvale haos u vozu od Redinga do aerodroma Getvik zbog čega je vožnja prekinuta.
U Hongkongu 2021, divlja svinja je putovala metroom i uspela čak i da promeni liniju.
Komentari (0)