Bajern igrao kao mašina, pa strahovao za pobedu: Junajted se nije obrukao u Minhenu, ali poraz je bio neizbežan

20/09/2023

-

23:13

Hari Kejn - Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri Bajerna iz Minhena imali su na papiru lak meč protiv Mančester junajteda kada se pogleda broj povređenih igrala u redovima engleskog kluba, ali su Bavarci morali dobro da se oznoje da bi došli prva tri boda u grupi A Lige šampiona - 4:3 (2:0).

Sve je počelo dobro za minhenski tim. Kontrolisali su utakmicu, stvarali šanse, a onda i načeli rivala u 28. minutu.

Posle kratke kombinacije Harija Kejna i Liroja Sanea, Nemac je uputio ne toliko dobar udarac ka golu Andrea Onane, koji je napravio grešku epskih razmera i lopta je našla put do mreže.

Svega četiri minuta kasnije Džamal Musijala je probio po levom boku i uposlio Serža Gnabrija za 2:0 i činilo se da Junajtedu sledi katastrofa.

Ipak, na poletku drugog dela, Rasmus Hojlund je posle dodavanja Markusa Rašforda prepolovio prednost rivala i pokazao da u "crvenim đavolima" ima vatre.

Ali vrlo brzo ona je bila ugašena. Nakon provere VAR snimka ustanovljeno je da je Lisandro Martinez igrao rukom, te je sudija bez dile pokazao ba beu tačku, a Hari Kejn takav poklon nije propustio.

Činilo se da je sve gotovo, ali je onda u 88. minutu Kazemiro smnanjio na 3:2 i ponovo dao nadu Mančesteru, da bi u nadoknadi Matis Tel otklonio sve sumnje o tome ko će pobediti.

Uspeo je Junajted da postigne još jedan gol i to opet preko Kazemira, ali jednostavno nakon toga nije bilo više vremena ni da se dođe do boda.

Zanimljiv duel u grupi C odigrali su Braga i Napoli, a italijanski predstavnik je slavio 2:1 (1:0).

Šampion Serije A poveo je u nadoknadi prvog dela igre preko Đovanija di Lorenca, a onda je Bruma u 84 poravnao na 1:1.

Do tri boda Napoli je stigao u samom finišu. Sikou Niakate je u 88. minutu postigao autogol i tako gostima poklonio tri boda.