Mančester siti ne može do trofeja Liga kupa Engleske: Njukasl eliminisao Gvardiolu

27/09/2023

-

22:58

Mančester siti ne može do trofeja Liga kupa Engleske: Njukasl eliminisao Gvardiolu - Copyright Tanjug AP/Owen Humphreys/PA via AP

Zeblja Pepa Gvardiola se obistinila, Mančester siti neće ni ove sezone osvojiti trofej Liga kupa Engleske jer je u trećem kolu eliminisan od Njukasla 1:0 (0:0).

Ostavio je Pep na klupi Vokera, Halanda, Fodena, Dijaša, Edersona i to mu se osvetilo jer su "svrake" iskoristile sjajan prodor Žoelintona i dobar pas ka Aleksandru Isaku koji je lako matirao Ortegu. Ukupno gledano Njukasl je bio bolji, više je želeo prolaz i imao sreće na kraju da je Doku za malo bio neprecizan.

Liverpul je posle preokreta eliminisao Lester 3:1. Mađarski as Dominik Soboslaj je u 65. minutu ušao umesto Gravenbaha, a posle pet minuta postigao je presudni pogodak.

Arsenal je golom Risa Nelsona pregrmeo gostovanje Brentfordu, a Čelsi je pogotkom Džeksona konačno prekinuo loš niz i pobedio Brajton.