04/10/2023

-

23:48

Njukasl pokazao da se PSŽ-a niko ne plaši, minimalac Barse protiv Porta, novi pobedonosni gol Lacija u nadoknadi - Copyright Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Fudbaleri Njukasla upisali su veliki trijumf pošto su u 2. kolu Lige šampiona nadigrali veliki PSŽ 4:1 (2:0).

Sada je i zvanično, PSŽ nije favorit za "ušati pehar", a pitanje je hoće li se uopšte i izboriti prolaz u nokaut fazu. Grupa je zaista teška, a Parižani nisu u formi, i nikako da u istu uđu, ni u prvenstvu, a ni u elitnom takmičenju.

Za prvu ekspoloziju na "Sejnt Džejms parku" pobrinuo se Migel Alhiron koji je u 17. minutu fenomenalo iskoristio početničku grešku kapitena PSŽ-a, Markinjosa.

Na velikih 2:0 povisio je Den Burn u 39. minutu nakon odličnog dodavanja Bruna Gimaraješa, zanimljivo je da je VAR čaktri puta proverao ovu sitaciju, ali je na kraju utvrđeno da je gol regularan.

U potpuni nokdaun PSŽ je bacio Šon Longstaf, koga je uposlio Kiran Tripije, a ovaj pogodio za ogromnih i nedostižnih 3:0.

Počasni gol Parižana delo je Lukasa Ernadeza u 56. minutu, dok je u ulozi asistenta bio Viren Zaj-Emeri.

Ipak, u 91. minutu PSŽ je opet kapitulirao, a konačnih 4:1 postavio je Fabijan Šar.

Što se tiče drugog duela u ovoj grupi, Milan i Dortmund odigrali su duel koji je završen najnepopularnijim rezultatom.

U grupi H, Barselona je došla do veoma teške pobede protiv Porta - 0:1 (0:1).

Mučili su se Katalonci da dođu do prilike, a u 34. minutu igru je morao da napusti Robert Levandovski, a zamenio ga je Feran Tores.

Upravo je Španac nakon asistencije Ilkaja Gundogana postigao gol u nadoknadi prvog dela igre, a ispostaviće se da je tako postavio i konačan rezultat.

Porto je preuzeo inicijativu u drugih 45 minuta, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja. Tačnije jeste, ali je spektakularan gol Haimea poništen zbog ofsajda.

Što se grupe E tiče, izgleda da se Lacio pretplatio na golove u dubokoj nadoknadi, budući da je Pedro u 95. minutu pogodio za velčiku pobedu Rimljana nad Seltikom - 2:1 (1:1).