Arsenal konačno pobedio Siti: Martineli za prvo slavlje "tobdžija" posle 12 mečeva!

08/10/2023

-

19:36

Arsenal konačno pobedio Siti: Martineli za prvo slavlje "tobdžija" posle 12 mečeva! - Copyright Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Arsenal je konačno skinuo lošu karmu protiv Mančester sitija. Posle 12 mečeva i prvi put posle 2015. godine u borbi za bodove (2:1), "tobdžije" su golom Gabrijela Martinelija u 86. minutu pobedili Mančester siti 1:0 (0:0) u derbiju 8.kola Premijer lige i naneli šampionu drugi vezani poraz u ligi! Bila je ovo i prva pobeda menadžera Mikela Artete nad svojim učiteteljem Pepom Gvardiolom.

Siti je bolje otvorio meč na "Emiratima", presingom su uspeli da stvor dve velike prilike koje su prokockali prvo Joško Gvardiol, pa Natan Ake. Kada već nisu bili kažnjeni, domaćini su zaigrali kako umeju od sredine prvog dela, stvorili su pritisak bez rezultata. Sudija Majkl Oliver mirne duše mogao je da pokaže crveni karton Meteu Kovačiću zbog grubog starta nad Odegardom, ali je Hrvat dobio samo "žuti".

Arsenal je dominirao u nastavku, opsedali su gol Sitija, ali nikako nisu uspevali da stvore pravi zicer. Udarac Martinelija je odbranio Ederson, dok je Gabrijel Žezus u dva slučaja bio izblokiran. Siti je čekao tranziciju, napravili su dve dobre, s tim da je Hulijan Alvarez oba puta bio izblokiran.

Tražio je Arsenal pobedu i na kraju je ona i stigla uz mnogo sreće. Martineli je natrčao na odbitak, šutirao sa 16 metara, lopta se od Akea odbila, promenila pravac i završila u mreži. Uspeo je Arsenal da održi prednost i priključi se Totenhemu na čelu Premijer lige.