Erling Haland "potpisao" Sitijevu pobedu u 191. mančesterskom derbiju sa Junajtedom

29/10/2023

-

18:34

Erling Haland "potpisao" Sitijevu pobedu u 191. mančesterskom derbiju sa Junajtedom - Copyright Tanjug/(AP Photo/Dave Thompson) Kategorija: Kredit:

Fudbaleri Mančester sitija naklonili su se s iskrenim pijetetom senima Bobija Čarltona uoči 191. večitog gradskog derbija sa Junajtedom, ali nisu imali milosti prema naslednicima nedavno preminule igračke legende kluba sa "Old Traforda" i engleskog fudbala, već su atomskim fudbalom i pobedom na "Teatru snova" nastavili odbranu titule, odnosno jurnjavu za vodećim Totenhemom - 0:3 (0:1).

"Građani" su u svim bitnijim parametrima "tukli" rivala, maltene permanentno opsedajući mrežu Andree Onane, sluđenog šutevima iz svih pravaca i da Kamerunac nije sprečio više već viđenih golova "crveni đavoli" bi bili do nogu potučeni.

Ovako će "samo" smišljati taktiku protiv Erlinga Halanda do sledećeg susreta, jer im je Norvežanin bio nerešiva misterija u večerašnjih 90 minuta. Pravi "dželat", pošto je sa dva gola i asistencijom za treći nastavio da podseća fudbalsku planetu kakva je centarforska klasa.

Prvi pogodak dao je iz penala u 26. minutu, tako što je loptu majstorski smestio u donji desni deo mreže, a golmana poslao po "burek" u suprotan ugao. Pokušao je Onana da ga poremeti nesportskim ponašanjem, ali je ovaj bez problema kaznio nepotreban faul Rasmusa Hjolunda prilikom prekida, kada je iako udaljen od lopte povukao Rodrija.

Drugom prilikom demonstrirao je dominaciju u vazduhu, jer se tako korpulentan vinuo taman koliko je potrebno da dočeka savršen centaršut Silve, na kraju jedne prelepe i tečne akcije, odnosno glavom u tom 50. minutu duplira vođstvo i pojača svoj ionako debeo golgeterski premijerligaški skor ove sezone.

Imao je Haland nekoliko prilika da blistavo veče zaokruži het-trikom, ali je na kraju lupio recku i u koloni asistencija. Video je Fila Fodena u trenutku kada se ovaj ubacivao u peterac i prosledio mu odbitak, a autor konačnog rezultata odradio svoj deo posla (80).