Remi na "Luiđi Ferarisu": Juventus se "okliznuo" u Đenovi

15/12/2023

-

23:13

Remi na "Luiđi Ferarisu": Juventus se "okliznuo" u Đenovi - Copyright profimedia

Poklekao je Juventus u Đenovi. Izabranici Masimilijana Alegrija su na kraju uspisali samo remi na stadionu "Luđi Feraris" 1:1 (0:1) i tako dali priliku Interu da se odvoji na četiri boda razlike na tabeli Serije A.

Prvi deo igre je započe tako što su se ređale šanse za gostujuću ekipu. Federiko Kijeza, a zatim i Dušan Vlahović nisu uspeli da savladaju Josepa Martineza. Ipak, španski čuvar mreže je napravio grešku kada je u 27. minutu sapleo Kijezu i tako skrivio penal. Upravo italijanski reprezentativac je bio precizan sa "bele tačke" i tako doneo prednost "staroj dami".

Vrlo brzo je usledilo izjednačenje domaćina. Svega tri minuta nakon početka drugog poluvremena Albert Gudmundson je iskoristio lošu reakciju defanzivaca Juventusa i lako savladao Vojšćeha Sćešnog. Do kraja utakmice je više prilika imao domaćin. Dušan Vlahović i Filip Kostić su se našli u startnoj postavi, ali su teren napustili u 68. minutu.

Juventus nakon ovo remija ima 37 bodova i zauzima i dalje poziciju broj dva. Đenova sa druge strane drži 14. mesto sa 16 osvojenih bodova.