Fudbaleri Španije i Brazila u finalu Olimpijskih igara: Asensio srušio Japan u produžecima

03/08/2021

-

16:38

AP Photo/Martin Mejia - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Mejia

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je selekciju Japana sa 1:0 u okviru polufinala Olimpijskih igara u Tokiju.

Španci su odlično otvorili meč i diktirali tempo tokom cele utakmice, međutim nikako nije uspevala da dođe do pogotka. Japan se organizovano branio i tokom devedeset minuta je održao mrežu netaknutom.

Ipak, evropski tim je u produžecima uspeo da probije čvrstu protivničku odbranu i dođe u vođstvo. Igrao se 115. minut kada je Mikel Ojarzabal proigrao Marka Asensija, koji je primio loptu, okrenuo se i sjajnim udarcem matirao japanskog golmana.

U finalu će se Španci sastati sa reprezentacijom Brazila, koja je u polufinalnom meču slavila protiv Meksika, nakon uspešnijeg izvođenja jedanaesteraca u penal seriji.