06/08/2021

-

22:05

Milan Gajić - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svoj stadionu ekipu Napretka iz Kruševca rezultatom 1:0 u okviru četvrtog kola Linglong Superlige Srbije.

Cela utakmica nije bila previše atraktivna, već se igralo tvrdo i zatvoreno. Crveno-beli su pokušavali da probiju protivnika, koji je defanzivno dosta dobro stajao, tako da nije išlo baš fenomenlano Stankovićevoj ekipi.

Najbolju šansu za Crvenu zvezdu imao je Njegoš Petrović sredinom drugog poluvremena, kada je natrčao na ostavljenu loptu Nenada Krstičića i šutirao veoma snažno, ali je golman Rastko Šuljagić odlično odbranio.

Ipak, uspeli su domaćini da slome otpor Kruševljana. Igrao se 77. minut kada je El Fardu Ben poslao loptu na drugu stativu, gde se našao Milan Gajić, koji je fenomenalno reagovao i glavom poslao loptu u protivničku mrežu i ispostavilo se, doneo pobedu svom timu.

Svoj naredni meč u domaćem prvenstvu Zvezda igra 14. avgusta protiv Radnika u Surdulici, dok će Napredak ugostiti ekipu Mladosti iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Bakajoko (od 60. Gobeljić), Degenek, Dragović, Gajić - Krstičić (od 78. Srnić), Petrović - Falko (od 66. Gavrić), Nikolić (od 60. Ivanić), Ben - Lazetić (od 60. Krstović).

NAPREDAK: Šuljagić - S. Jovanović, Marinković, Mršić, Spremo - Tomić, Krstić (od 70. Laban) - Đ. Jovanović (od 46. Marinković), Marjanović, Kočić - Bačanin (od 46. Milošev).