Zvezda izgubila od Šerifa, ništa od plasmana u Ligu šampiona

-

20:55

Detalj sa treninga pred utakmicu - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde nisu se plasirali u plej-of za ulaz u grupnu fazu Lige šampiona.

Zvezda je eliminisana od moldavskog Šerifa. Posle 1:1 prošle nedelje u Beogradu, crveno-beli su izgubili 1:0 u revanšu u Tiraspolju.

Gol odluke postigao je Arboleda u nadoknadi prvog poluvremena.

Crvena zvezda evropski put nastavlja u plej-ofu za grupnu fazu Lige Evrope. Tamo će joj rival biti poraženi iz duela u kom se sastaju Jang Bojs i Kluž.

Šerif čeka boljeg iz dvomeča Dinamo Zagreb - Legija Varšava.

Zvezda je bila bezopasna u Moldaviji i može se reći da je Šerif zasluženo prošao dalje.

Zvezda je zapretila već u trećem minutu preko Degeneka, posle čijeg je udarca glavom nakon kornera lopta završila van gola.

Bilo je opasno i u osmom minutu, posle novog kornera Falka, kada je Dragović bio u izglednoj situaciji u kaznenom prostoru domaćina, ali se nije najbolje snašao.

Prvi žuti karton na utakmici pokazan je u 18. minutu Slavoljubu Srniću, posle duela sa Kolovosom.

Aleksandar Katai je oprobao udarac u 24. minutu, ali pored gola.

Kolovos je u 27. minutu "vratio" Srniću za oštar prekršaj i sudija Cvajer mu je pokazao žuti karton. Opomenu je u sledećem napadu dobio i Kristijano.

Samo minut kasnije nova dva žuta kartona za igrače Šerifa. Prvo je Žulijan dobio opomenu zbog starta, ali i kapiten Kastanjeda zbog prigovora.

Šerif je prvi ozbiljniji pokušaj imao u 31. minutu. Traore je šutirao iskosa levo, ali Borjan nije imao većih problema.

Katai je ponovo pokušao u 39. minutu, ali je morao bolje da šutira sa 20-ak metara. Potom je pokušao Srnić u 43. takođe neprecizno.

U nadoknadi poluvremena probao je Falko iz daljine, lako za protivničkog golmana.

Odmah posle toga Šerif je poveo, pošto se Arboleda najbolje snašao i udarcem glavom savladao Borjana.

Pred poslednji zvižduk Cvajera u prvom delu utakmice, žuti karton je dobio fudbaler Zvezde Sanogo.

Trener Zvezde Dejan Stanković napravio je dve promene na poluvremenu. Krstović je zamenio Dionija, dok je Ben ušao umesto Falka.

Zvezda ima inicijativu na početku drugog poluvremena, ali bez konkretnih šansi.

Veljko Nikolić je u 60. minutu ušao umesto Srnića i odmah se našao u šansi. Dobro je pokušao sa 20 metara, ali je odbranio Atanasijadis.

Ivanić je u 66. minutu imao najbolju priliku na utakmici. Šutirao je sa 12 metara levom nogom, pravo u golmana Šerifa.

Dva minuta kasnije ponovo je Ivanić bio u šansi, a njegov šut završio je malo pored gola.

Opasno po gol Zvezde bilo je u 70. minutu. Nije sviran prekršaj na protivničkoj polovini, a Šerif je krenuo u kontranapad, ali je Borjan zaustavio udarac Jansanea.

Ofanzivna igra Zvezde ostavlja mnogo prostora Šerifu, koji je već u 71. minutu imao novu dobru priliku, a Borjan je ovog puta još bolje intervenisao i odbranio šut Kastanjede.

Sanogo ne može zbog povrede da nastavi i umesto njega od 77. minuta u igri je zvezdino "dete" Željko Gavrić.

Posle duže vremena Zvezda se u prilici našla u 90. minutu, ali niko nije mogao da reaguje na oštar centaršut Rodića.

Utakmica je produžena četiri minuta, a u trećem je Zvezda imala priliku. Lopta je došla do Nikolića, čiji je šut sa 20 metara završio daleko preko gola.