Čelzi osvojio UEFA Superkup: Plavci bolji od Viljareala nakon penal-serije

11/08/2021

-

23:56

Čelzi - Copyright profimedia

Fudbaleri Čelzija osvojili su UEFA Superkup nakon boljeg izvođenja penala 6:5 (1:1, 1:1) protiv Viljareala.

Prvacima Evrope pripalo je prvo poluvreme, posle kog su imali prednost (1:0) golom Zijeha u 27. minutu, nakon centaršuta Haverca. U drugom poluvremenu Žuta podmornica je zaigrala mnogo bolje, a Žerard Moreno doneo je osvajaču Lige Evrope izjednačenje u 73. minutu.

U produžecima viđena je jedna sjajna prilika za Čelzi koju je propustio Pulišić. Tomas Tuhel je pred penal-seriju izveo iz igre Mendija i ubacio Kepu, što se pokazalo kao pun pogodak. Španski golman odbranio je dva penala (Mandiju i Raulu Albiolu), što je bilo dovoljno da trofej ode u London.

Oba tima narednog vikenda počinju domaće šampionate: Čelzi će u subotu dočekati Kristal Palas, dok će Viljareal u ponedeljak ugostiti Granadu.