Haland vodio Dortmund do ubedljive pobede: Pet golova u mreži Ajntrahta iz Frankfurta

14/08/2021

-

20:52

AP Photo/Martin Meissner - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Borusije Dortmund upisali su veliku pobedu nad Ajntrahtom iz Frankfurta (5:2) u prvom kolu Nemačke Bundeslige.

Igrač utakmice bio je fenomenalni Norvežanin, Erling Brut Haland, koji je učestvovao u čak četiri gola svog tima, postigavši dva pogotka i ubeleživši dve asistencije.

Igrao se 23. minut kada je Marko Rojs zatresao mrežu gostiju, na asistenciju Norvežanina. Potom je u 27. minutu Ajntraht izjednačio autogolom Feliksa Paslaka. Samo pet minuta kasnije, Dortmund je ponovo poveo preko Torgana Azara, ponovo na Halandovu asistenciju.

Dva minuta nakon toga Haland se i sam upisao u strelce, postigavši pogodak na asistenciju Rojsa. Na četvrti gol Borusije čekalo se do 58. minuta kada je mladi Đovani Reina rešio pitanje pobednika. Peti gol postigao je Haland u 70. minutu posle asistencije Rojsa.

Novo pojačanje Frankfurta, Jan Peter Auge, koji je došao iz ekipe Milana, postigao je drugi gol za svoju ekipu u 86. minutu i do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja.