TSC nemoćan protiv šampiona: Zvezdi pripao derbi kola

21/08/2021

-

21:32 >> 23:47

Zvezda - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu TSC sa 3:1, u derbiju šestog kola Superlige Srbije.

Utakmica nije krenula po volji šampiona koji je u 25. minutu primio gol nakon sjajnog solo prodora napadača TSC-a, Đure Zeca. Međutim, kratko je trajalo slavlje tima iz Bačke Topole, pošto je nekoliko minuta kasnije Nenad Krstičić fenomenalnim volejom sa ivice šesnaesterca anulirao prednost gostiju.

Strateg crveno-belih je rešio je da izmeni sastav u drugom delu susreta, pa je umesto Veljka Nikolića ubacio odličnog Aleksandra Kataija, koji je u nastavku meča prvo preokrenuo rezultat u 51. minutu, da bi se kasnije našao i u ulozi asistenta kod pogotka El Fardu Bena u 78. minutu.

Crvena zvezda se ovom pobedom izjednačila sa današnjim rivalom na vrhu domaćeg prvenstva, sa tim što ima utakmicu manje.