VAR pomogao Udinezeu: Poništen gol Ronalda u sudijskoj nadoknadi

22/08/2021

-

21:37

VAR pomogao Udinezeu: Poništen gol Ronalda u sudijskoj nadoknadi - Copyright Andrea Brešanutti/LaPreše via AP

Fudbaleri Juventusa nisu uspeli da ostvare pobedu na startu italijanskog prvenstva, pošto su u gostima remizirali sa Udinezeom 2:2. Meč je obeležila sporna situacija u sudijskoj nadoknadi, kada je zbog “malog ofsajda“ poništen gol Kristijana Ronalda.

Napadač “stare dame“ ušao je u igru sa klupe u 60. minutu, pri vođstvu svoje ekipe od 2:0. U međuvremenu, domaćin je zaigrao ozbiljnije i u 83. anulirao prednost gostiju.

Ronaldo, koji se ne može pohvaliti dobrom igrom na startu nove sezone, uspeo je u 95. minutu da postigne gol glavom, nakon asistencije Federike Kijeze, ali je VAR pokazao da se Portugalac našao u nedozvoljenoj poziciji.