Fulam lider Čempionšipa: Mitrović dvostruki strelac u Birmignemu

15/09/2021

-

22:53

Aleksandar Mitrović - Copyright profimedia

Fudbaleri Fulama su lideri Čempionšipa nakon ubedljive pobede u 7. kolu od 4:1 na gostovanju Birmingemu i kiksa Vest Bromvič Albiona kod kuće pošto je protiv Derbi Kauntija odigrao bez golova.

U trijumfu ekipe iz Londona ponovo je briljirao srpski napadač Alesandar Mitrović, koji je bio dvostruki strelac.

Mrežu Birmingema načeo je Denis Odoi u 10. minutu, Mitrović je u finišu poluvremena realizovao penal za vođstvo od 2:0. Pobednik je bio rešen na početku drugog dela kada je Hari Vilson iskoristio asistenciju Čalobe za nedostižnih 3:0.

Aleksandar Mitrović je u finišu stavio tačku na dobro izdanje Fulama svojim drugim golom na utakmici i šestim u sezoni. Pojačanje domaćina, legendarni Troj Dini, postigao je počasni pogodak iz jedanaesterca za konačnih 1:4.