Kiks PSŽ-a u Belgiji: Liverpul savladao Milan, Real slomio Inter u finišu

-

23:08 >> 23:09

profimedia - Copyright profimedia

Završeno je prvo kolo najjačeg evropskog takmičenja, Lige šampiona.

Najuzbudljiviju predstavu pružili su fudbaleri Liverpula i Milana. Naime, engleski klub je uspeo da trijumfuje sa 3:2. Poveli su Redsi autogolom Fikaja Tomorija u devetom minutu, a zatim Mohamed Salah nije iskoristio penal u 14 minutu meča.

Potom je usledila kazna, Ante Rebić je pogodio za 1:1 u 42. minutu na asistenciju Rafaela Leaa, da bi samo dva minuta kasnije Brahim Dijaz postigao vodeći pogodak za Milan. Ipak, na startu drugog dela, Egipćanin je zatresao mrežu Milana u 48. minutu na asistenciju Divoka Origija, a potpuni preokret desio se u 69. minutu kada je Džordan Henderson doneo pobedu svom timu.

Pari sen Žermen je u Belgiji remizirao sa Klub Brižom rezultatom 1:1, što je definitivno najveće iznenađenje ovog kola. Poveli su Parižani golom Andera Erere  u 15. minutu na asistenciju Kilijana Mbapea, ali je Brižu bilo potrebno samo 12 minuta da dođe do izjednačenja preko kapitena, Hansa Vanakena.

Do kraja nije bilo pogodaka, a Briž je pružio fenomenalnu partiju i odigrao egal utakmicu protiv velikog favorita.