Prvo kolo Lige Evrope: Goleada u Sevilji, Vest Hem slavio na ''Maksimiru''

16/09/2021

-

21:34 >> 21:40

AP Photo/Miguel Morenatti - Copyright Tanjug/AP Photo/Miguel Morenatti

Neke utakmice prvog kola ovogodišnje Lige Evrope odigrane su danas u terminu 18.45.

Crvena zvezda je na svom stadionu dočekala ekipu Brage u okviru grupe F i slavila sa 2:1 golovima Milana Rodića i Aleksandra Kataija. Poveli su crveno-beli u 74. minutu golom Rodića posle asistencije Gelora Kange, a Braga je samo dva minuta kasnije izjednačila preko Vendersona Galena. Gol odluke postigao je Katai u 85. minutu sa jedanaest metara.

Drugi meč grupe F odigrali su Mitjuland i Ludogorec koji su remizirali rezultatom 1:1. Poveli su Danci u trećem minutu preko Gustava Isaksena na asistenciju Evandera. Ipal, Ludogorec je izjednačio u 32. minutu golom Kirila Despodova. Do kraja nije bilo više pogodaka, tako da su oba tima osvojila po bod.

Najzanimljivije bilo je u Španiji, na meču Betisa i Seltika. Škoti su poveli u 13. minutu golom Albijana Ajetija na asistenciju Jote, a Josip Juranović je u 27. minutu duplirao prednost sa bele tačke. Samo pet minuta kasnije, Huan Miranda smanjio je na 1:2, a dva minuta nakon toga Huanmi je pogodio na asistenciju Borhe Iglesijasa za 2:2. Potom su Iglesijas i Huanmi postigli treći i četvrti gol za Betis u drugom poluvremenu, a Antoni Ralston bio strelac za Seltik u 87. minutu, što nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Na kraju, Betis - Seltik 4:3.