Fudbal

Fudbaleri Srbije večeras protiv Andore za prvu pobedu u kvalifikacijama za Mundijal

Komentari
Fudbaleri Srbije večeras protiv Andore za prvu pobedu u kvalifikacijama za Mundijal
Fudbaleri Srbije večeras protiv Andore za prvu pobedu u kvalifikacijama za Mundijal - Copyright MN Press

Autor: Euronews

10/06/2025

-

09:56

veličina teksta

Aa Aa

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras juri prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a posle Albanije, drugi rival u grupi "orlova" biće selekcija Andore. Utakmica na stadionu "Dubočica" u Leskovcu na programu je večeras od 20.45, a meč pratite na našem Premium 1 kanalu.

Osim sigurne pobede, jasno je da bi svaki drugačiji ishod u Leskovcu predstavljao pravo iznenađenje za "orlove", koji posle remija u Tirani, ciljaju prvu pobedu protiv relativno lakog protivnika u grupi. Andora je poslednja na tabeli, bez osvojenog boda, sa sva tri poraza u dosadašnjem toku takmičenja, s tim što poslednji u nizu koji je došao od Engleske predstavlja malo iznenađenje.

Čak 20 šuteva bilo je potrebno Englezima da slome otpor Andore (1:0) pre tri dana. Istina, igrali su na gostujućem terenu, gde je selekcija Andore bila posebno motivisana, ali svakako rezultat koji budi oprez kod Dragana Stojkovića, koji bi mogao da "promeša karte" večeras u Dubočici. 

Očekuje se da će Đorđe Petrović ostati na golu posle sjajne partije u Tirani, dok bi defanzivna linija mogla da pretrpi određene promene usled žutog kartona Strahinje Pavlovića, koga mi mogao da zameni iskusni Srđan Babić, a možda čak i Jan Karlo Simić, što je manje verovatna opcija. 

Sredinom terena trebalo bi da "gazduju" Nemanja Maksimović Saša Lukić, s tim što bi i tu mogli da vidimo neka izneđanja, jer bi usled velike potrošnje, neko od njih mogao da ostane na klupi za rezervne igrače. Kada je reč o napadu, Aleksandar Katai mogao bi da dobije šansu umesto Lazara Samardžića, koji i nije oduševio u Tirani, dok bi uloga startera trebala takođe da pripadne Luki Joviću, uprkos problemu sa stomačnim virusom.

Sa druge strane, Aleksandar Mitrović, koji je imao naporan zavšetak sezone u Saudijskoj Arabiji, slavi jubilej večeras, odnosno 100. nastup u dresu reprezentacije, pa bi i njega mogli da vidimo na terenu u Leskovcu.

"Umor je prisutan, naravno. Svesni smo da ćemo iz nekih tehničkih razloga morati da napravimo nekoliko promena. Kadrovskih problema nema, samo Luka Jović ima stomačni firus. Ostalo je još sedam utakmica da se odigra, ima još mnogo do kraja. Želimo da osvajamo bodove, bez obzira protiv koga igrali. Danas je najvažnija utakmica, ne zanima me Engleska - zanima me Andora, kako je slomiti i osvojiti tri boda", rekao je selektor Dragan Stojković u najavi ove utakmice.

Očekivani sastav Srbije: 

Petrović - Eraković, Milenković, Babić - Lukić, Maksimović, Živković, Terzić, Katai - Vlahović, Jović.

Kvalifikacije za SP, 4. kolo.

Grupa K

Letonija - Albanija 20.45 (AS8)
Srbija - Andora 20.45 (A1P)

Standings provided by Sofascore

Komentari (0)

Sport