PSŽ trijumfovao nad Mančester sitijem: Mesi postigao prvenac na ''Parku prinčeva''

28/09/2021

-

23:00 >> 23:04

AP Photo/Christophe Ena - Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Fudbaleri Pari sen Žermena su na svom stadionu savladali ekipu Mančester sitija sa 2:0 u okviru drugog kola grupe A, golovima Idrise Gane Geja i Lionela Mesija.

Tempo meča je bio visok od samog starta i obe ekipe su ređale šanse. Ipak, Parižani su poveli već u osmom minutu golom Geja, kome se lopta odbila na nekih sedam metara od gola Edersona i bivši igrač Evertona je šutirao neodbranjivo i tako doveo svoju ekipu u vođstvo.

Drugi pogodak postigao je najbolji fudbaler sveta, Lionel Mesi u 74. minutu. Povukao je napad Argentinac i prosledio loptu do Kilijana Mbapea koji mu na perfektan način penom ostavlja istu, te Mesi šutira i duplira vođstvo.

Sastavi:

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Mendeš, Gej, Verati, Erera, Nejmar, Mesi, Mbape

Mančester siti: Ederson, Voker, Dijaš, Laport, Kanselo, Rodri, De Brujne, Silva, Sterling, Marez, Griliš

Zanimljivo je bilo i u Milanu gde su se sastali ''rosoneri'' i Atletiko Madrid. Domaćin je poveo u 20. minutu golom Rafaela Lea posle asistencije Brahima Dijaza, međutim, samo devet minuta kasnije Frank Kesi dobija crveni karton i Milan ostaje sa deset igrača.

Na izjednačenje se čekalo sve do 84. minuta kada je Antoan Grizman iskoristio asistenciju Renana Lodija i zatresao protivničku mrežu. Igrao se peti minut nadoknade kada je Atletiko dobio šansu da postigne pobednički gol. Fikajo Tomori je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Luis Suarez i pogodio za pobedu svog tima.