Napadač Fulama neumoljiv: Het-trik Mitrovića protiv Svonsija

29/09/2021

-

22:59

Aleksandar Mitrović - Copyright profimedia

Još jedan meč na visokom nivou odigrao je Aleksandar Mitrović u Čempionšipu. U utakmici 10. kola Fulam je savladao Svonsi, a napadač Srbije bio je trostruki strelac u trijumfu od 3:1.

Tri boda svom timu Mitrović je osigrao het-trikom već u prvom poluvremenu, čime je poveo i na listi strelaca u Čempionšipu sa deset pogodaka. To bi značilo da napadač Fulama u proseku beleži gol po utakmici.

Mrežu Svonsija načeo u 12. minutu, Riim je glavom poslao loptu na 10 metara od gola, a Mitrović je prihvatio, nadmudrio čuvara i doneo vođstvo.

Identiče su bile situacije u 32. i 45. minutu kada je srpski reprezentativac još dva puta bio precizan. Sa leve strane sjajno je reagovao na nabačene lopte Kebana i Odoia i udarcem po zemlji pogodio sam donji levi ugao.