Nije sve u novcu: Ren "skinuo skalp" Parižanima

03/10/2021

-

15:49 >> 15:53

REN - Copyright AP Photo/Jeremias Gonzales

Supertim Pari sen Žermena, sa najubiutijem napadom na svetu, doživeo je prvi poraz u franskom prvenstvu.

"Sveci" su danas, u devetom kolu Lige 1 izgubili na gostovanju Renu 2:0.

Parižani su u ovaj meč ušli u odličnom raspoloženju, nakon velike pobede u Ligi šampiona protiv Mančester sitija (2:0), međutim, danas ih sreća nije poslužila na "Roažan parku", gde su domaći igrači hrabrom igrom potvrdili da nije sve u novcu.

Prvi gol za Ren viđen je u finišu prvog poluvremena, kada je nakon centaršuta Kamala Sulemana, sjajno reagovao Gaetan Labor, koji je neometan sa peterca poslao loptu iza leđa Donarumi, za veliko slavlje domaćih navijača.

Tek što je počeo drugi deo igre, Ren je duplirao vođstvo preko Fravijalana Taija, koji je
"hirurški" preciznu loptu Labora sa 16 metara poslao u "malu mrežu" najboljeg igrača Evropskog prvenstva.

PSŽ je imao svoje šanse preko svog legendarnog trija. Mesi je pored prečke iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu imao dobru priliku za gol u nadoknadi vremena.

Nejmar je iz jedan na jedan situacije sa golmanom Rena promašio zicer, dok je pogodak Mbapea u 68. minutu poništen zbog ofsajda.

Na kraju bodovi su ostali na "Roažan parku", a Ren je prvi tim ove sezone koji je uspeo "skine skalp" milijardu evra vrednom PSŽ.