Posle Barsleone i Real poražen u La Ligi: Espanjol iz kontranapada uzeo meru "kralju"

03/10/2021

-

18:11

Espanjol - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Espanjol je u nedeljnom derbiju osmog kola španske La Lige pobedio kod kuće Real Madrid 2:1 (1:0). Retko se dešavalo u prošlosti da u jednom kolu španske La Lige poraz dožive Barselona i Real Madrid, ali ovaj vikend će se i po tome pamtiti.

Poraz Barselone od Atletiko Madrida je bio očekivan, ali Real je kao lider stigao u prestonicu Katalonije da uveća prednost na tabeli, a doživeo je nokaut iz kontranapada.

Raul de Tomas je u 17. minutu iskoristio brisani prostor i poslao loptu u same rašlje. Madriđani su imali psoed lopte, više pokušavali, ali nisu imali neku kolosalnu priliku u prvom delu. U nastavku je Aleiš Vidal iz kontre u 60. minutu zadao novi udarac "kralju", a Darder nekoliko minuta kasnije propustio priliku za 3:0.

Trener Karlo Ančeloti je uveo Rodriga i Luku Jovića i to je urodilo plodom u 71. minutu. Jović je asistirao Benzemi na 17 metara a najbolji strelac tima je smanjio prednost u 71. minutu. Napadali su gosti svim snagama, postigli su dva gola ali su oba bila poništena zbog malih ofasajda.