09/10/2021

-

20:49 >> 20:51

Irska ubedljiva protiv Azerbejdžana, Škoti u nadoknadi do pobede - Copyright Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Fudbaleri Irske u utakmici grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, rutinski su u gostima savladali Azerbejdžan 3:0.

Junak meča bio je Kalum Robinson, strelac dva pogotka u 7. i 39. minutu. Domaćin se nije predavao, napadao je tokom celog meča, ali nije uspeo da pronađe put do mreže gostiju.

Konačan rezultat postavio je Ogbene u 90. minutu.

Irci su upisali prvu pobedu i nalaze sa na četvrtom mestu grupe sa pet bodova, dok je Azerbejdžan ostao na začelju sa jednim bodom.

Najinteresantniji meč danas je odigran u Škotskoj, gde su “ostrvljani“ nakon preokreta u sudijskoj nadoknadi pobedili Izrael 3:2.

Gosti su dva puta vodili golovima Zahavija i Dabura, a Škoti su se isto toliko puta vraćali zahvaljujući Mekginu i Dajksu, koji je u finišu poluvremena promašio jedanaesterac.

Veliku radost domaćim navijačima i nadu da će možda izboriti prvo mesto u grupi F, doneo je Mektomini u 94. minutu.

Škotska je sada na drugom mestu sa 14 bodova, četiri manje iza nepobedive Danske, dok je Izrael na trećoj poziciji sa 10 bodova.