Fudbal

Inter se raspao: Bodo pobedom usred Italije stigao do osmine finala Lige šampiona!

Komentari
Inter se raspao: Bodo pobedom usred Italije stigao do osmine finala Lige šampiona!
Inter se raspao: Bodo pobedom usred Italije stigao do osmine finala Lige šampiona! - Copyright Credit: IPA, Independent Photo Agency Srl / Alamy / Profimedia

Autor: euronews.rs

24/02/2026

-

23:04

veličina teksta

Aa Aa

Fudbaleri Intera doživeli su pravi šok na "Meaci". Bodo Glimt je slavio sa 2:1, a ukupnih 5:2 u dvomeču plej-ofa Lige šampiona i tako obezbedio plasman u 1/8 finala, demonstrirajući još jednom da se ne radi o prolaznoj senzaciji, već o ozbiljnom evropskom projektu.

Posle pobede 3:1 u prvom meču, Norvežani su i u Milanu delovali organizovanije i pre svega konkretnije, jer su svoje prilike koristili.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, ali uz dominaciju Intera u posedu. Ipak, jalova inicijativa domaćina nije donela rezultat. Sve je puklo u nastavku.

U 58. minutu fenomenalni Jens Hauge je iskoristio poklon i veliku grešku Manuela Akanđija i doneo prednost gostima. Trener domaćih Kristijan Kivu je pokušao reakcijom sa klupe, ali bez prave ideje.

Kazna je stigla u 72. minutu, Hakon Evjen je preciznim udarcem u donji levi ugao posle asistencije maestralnog Haugea povisio na 0:2 i praktično zaključio dvomeč.

Inter je uspeo da smanji u 76. minutu. Alesandro Bastoni se najbolje snašao u petercu i pomalo neobično, praktično telom, sproveo loptu u mrežu za 1:2. Ipak, to je bilo sve od domaćina.

Statistika je bila varljiva, Inter je imao 70 odsto poseda, čak 24 šuta i 13 kornera, ali Norvežani su igrali zrelo, strpljivo i brutalno efikasno.

Ovo više nije iznenađenje.

Pre Intera, Bodo Glimt je u ligaškoj fazi slavio protiv Atletiko usred Madrida sa 2:1 i Mančester siti kod kuće rezultatom 3:1. Sada su dvomeč protiv italijanskog velikana završili sa 5:2.

Tim iz malog ribarskog mesta na severu Norveške gaji fantastičan stil fudbala – disciplinovan, brz i precizno organizovan. Kod njih se tačno zna ko šta radi, bez improvizacije i bez straha. Projekat traje godinama i daje rezultate.

Liga šampiona, revanš mečevi 1/16

Utorak

Atletiko Madrid - Klub Briž 4:1 (1:1) 
/Serlot 23, 76, 87 Kardozo 48 - Ordonjez 36/
Inter - Bodo 1:2 (0:0)
/Bastoni 77 - Hauge 59, Evjen 72/
Bajer Leverkuzen - Olimpijakos 0:0 
Njukasl - Karabag 5:2 (2:0)
/Tonali 4, Žoelinton 6, Botman 52 - Duran 51,  Džafargulijev 57/

Sreda

Atalanta - Borusija Dortmund (18.45 TV AP2)
Juventus - Galatasaraj (21.00 TV AP2)
Real - Benfika (21.00 TV AP3)
PSŽ - Monako (21.00 TV AP4)

 

Cup tree provided by Sofascore

 

Komentari (0)

Sport