Bajern Minhen deklasirao Bajer Leverkuzen: Bavarci pogađali pet puta u prvom poluvremenu

17/10/2021

-

18:07

Robert Levandovski - Copyright AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su ekipu Bajer Leverkuzena sa 5:1 u okviru osmog kola nemačke Bundeslige.

Vodeći gol postigao je Robert Levandovski već u trećem minutu utakmice posle asistencije Dajoa Upamekana. Isti igrač udvostručio je vođstvo u 30. minutu nakon asistencije Alfonsa Dejvisa.

Samo četiri minuta kasnije, Tomas Miler dao je treći gol na asistenciju Niklasa Zilea, a samo minut nakon toga Miler se našao u ulozi asistenta, kada je proigrao Serža Gnabrija koji trese mrežu za 4:0.

Peti pogodak takođe je bio delo bivšeg igrača Arsenala u 37. minutu, asistent je bio Leon Gorezka, te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:5. Počasni pogodak za domaćina postigao je Patrik Šik u 55. minutu na asistenciju Florijana Virca.

Bavarci su trenutno prvi na tabeli sa 19 bodova iz osam utakmica uz gol razliku 29:8, dok je Leverkuzen trećeplasiran sa 16 osvojenih bodova.