Vest Hem porazio Totenhem u londonskom derbiju: Antonio doneo pobedu ''čekićarima''

24/10/2021

-

17:56

AP Photo/Ian Walton - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Vest Hema savladali su na svom terenu ekipu Totenhema sa 1:0 u okviru devetog kola engleske Premijer lige golom Majkla Antonija.

Igrao se 12. minut kada je Tongaj Ndombele pao u 12. minutu u šesnaestercu domaćina i sudija, Pol Tirni, je pokazao na belu tačku. Međutim, usledila je reakcija iz VAR sobe i nakon pregledanja snimka penal je poništen.

Vest Hem je bio bolji tim tokom celog meča i do zasluženog pogotka je došao u 72. minutu golom Majkla Antonija poslea asistencije Arona Kresvela. Bio je to sedmi gol engleskog napadača ove sezone.

Brentford je na svom stadionu poražen od ekipe Lestera sa 2:1.

Gosti su poveli u 14. minutu golom belgijskog veziste, Jurija Tilemansa i do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja.

Na izjednačenje se čekalo do 60. minuta kada je danski defanzivac, Zanka pogodio na asistenciju Matijasa Jansena. Ipak, izabranici Brendana Rodžersa su došli do sva tri boda, pošto je Džejms Medison u 73. minutu iskoristio asistenciju Patsona Dake i tako doneo svom timu veoma važan trijumf.

U poslednjem meču kola Mančester junajted dočekuje Liverpul u meču koji će početi u 17.30.