Crvena zvezda pobedila Radnički iz Niša: Ben pogodio za minimalni trijumf

24/10/2021

-

20:48

Crvena zvezda pobedila Radnički iz Niša: Ben pogodio za minimalni trijumf - Copyright MN Press

Ništa novo kad Radnički iz Niša gostuje na "Marakani". Namučili su gosti crveno-bele, ali je ishod na kraju isti kao i u prethodnih 20 mečeva: Crvena zvezda je pobedila 1:0 (0:0), a Nišlije ponovo nisu zatresli mrežu, pa su uvećali post od 10. decembra 2016. godine na  Beogradu 708 minuta. Sa druge strane, Zvezda je zabeležila i 82. uzastopni meč u Superligi na svom terenu bez poraza, samo šest remija i 76 trijumfa.

Imala je Zvezda inicijativu od starta meča, ali nije pronalazila način da matira golmana Kahirmana koji je na startu zaustavio veoma dobar udarac Filipa Falka. Uputila je 13 udaraca ka golu rivala, šest u okvir gola, ali na poluvreme su zadovoljniji otišli gosti.

U nastavku je šampion vrlo brzo dođao do prednosti. Loi Dioni je sa leve strane dobro centrirao po zemlji, a El Fardu Ben je postigao jedan od lakših od 69 golova u crveno-belom dresu. Izmenama je trener Dejan Stanković pojačao postavu, crveno-beli su tražili drugi gol kako bi zatvorili utakmicu. Bilo je prilika ali ne i golova, crveno-beli su uputili 23 udarca ka golu Kahrimana.

Crvenu zvezdu u sredu od 17.00 časova uz prenost na TV Arena 1 Premium očekuje gostovanje Radniku u zaostaloj utakmici Superlige Srbije.

Crvena zvezda - Radnički N 1:0 (0:0)

Strelac: Ben u 54. minutu. Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: 6.381. Sudija: Nikola Radaković.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov (od 87. Eraković), Dragović, Rodić - Falko (od 61. Kanga), Stanić (od 61. Lazetić), Krstičić, Ivanić - Ben (od 83. Živković), Dioni (od 61. Sanogo).

Radnički Niš: Kahriman - Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković - Pejović, Kovačević (od 73. Bjeličić) - Duronjić (od 79. Arsić), Mitrović (od 73. Spasić), Mičibuči (od 59. Tomić) - Škrbić (od 59. Kasalica).