PSŽ slavio protiv Lila: Di Marija spasio Parižane

29/10/2021

-

22:57 >> 23:03

AP Photo/Michel Euler - Copyright Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su ekipu Lila sa 2:1 u okviru 12. kola francuske Lige 1.

Gostujući tim poveo je u 31. minutu pogotkom Džonatana Davida posle asistencije napadača, Buraka Jilmaza. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na pauzu otišlo sa 0:1.

U drugom delu je Lionel Mesi ostao u svlačionici, a zamenio ga je Mauro Ikardi što je već izazvalo mnogo fame na društvenim mrežama, a verovatno će i narednih dana biti glavna tema.

Na izjednačujući gol čekalo se do 74. minuta, kada je Anhel Di Marija centrirao, a kapiten, Markinjos, odlično reagovao i sproveo loptu u mrežu.

Konačan rezulta postavio je Di Marija u 88. minutu meča i tako doneo veoma važna tri boda svom timu.

U narednom kolu PSŽ gostuje ekipi Bordoa 6. novembra, dok će Lil ugostiti Anžer.

PSŽ: Donaruma, Kerer (od 65. Dagba), Markinjos, Kimpembe, Bernat, Vajnaldum (od 84. Vajnaldum), Pereira, Gej, Di Marija (od 90+3 Erera), Nejmar, Mesi

Lil: Grbić, Čelik, Fonte, Đalo, Mandava, Bamba (od 90. Jazići), Sančes, Šeka, Ikone (od 79. Vea), Jilmaz (od 75. Onana), David