Šokantan poraz Sitija kod kuće: Kristal Palas pokorio Etihad

30/10/2021

-

20:37 >> 21:09

Mančester siti - Copyright Tanjug/(Martin Rickett/PA via AP)

Fudbaleri Mančester sitija zabeležili su šokantan poraz na svom terenu od Kristal Palasa 2:0, u meču 10. kola Premijer lige.

Gosti su poveli golom Vilfreda Zahe u šestom minutu, posle greške odbrane "građana".
Od tog trenutka nervoza se uvukla u redove Sitija, koji su u finišu prvog poluvremena ostali sa desetoricom na terenu, zbog isključenja defanzivca Ajmerika Laporte.

Ekipa Pepa Gvardiole je i sa igračem manje napadala, čak je uspela da postigne pogodak u 61. minutu, ali je gol Žezusa opravdano poništen zbog ofsajda u kome se našao Foden.

Siti je krenuo na sve ili ništa, kontranpad su iskoristi gosti, a konačan rezultat postavio je Konor Galager u završnici meča.

Prvak Engleske će šansu iskupljenje imati za sedam dana na svom terenu, kada će u Ligi šampiona dočekati Klub Briž, dok će Kristal Palas u domaćem prvenstvu ugostiti Vulverhempton.