16/11/2021

-

14:09

fudbalska lopta - Copyright AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Demokratske Republike Kongo izborili su baraž na Svetsko prvenstvo u Kataru nakon pobede u poslednjem kolu protiv drugoplasiranog Benina (2:0), ali će zbog bizarne greške selektora Hektora Kupera, verovatno propustiti šansu da se kvalifikuju za Mundijal.

Selektor ove afričke zemlje zaboravio je da može da napravi pet izmena u samo tri intervala.

On je prvu izmenu izvršio u 63. minutu, drugu u 77, treću u 84, a nedozvoljenu, četvrtu, u 90. minutu. U toku meča, niko nije primetio, ali je Savez Benina naknadno reagovao i poslao žalbu FIFA.

Međunarodna federacija fudbalskih asocijacija još uvek nije donela odluku da li će Kongu oduzeti bodove, zbog prekršaja pravilnika i utakmicu odlučiti službenim rezultatom (3:0) u korist Benina, koji bi tako izborio kartu za Katar.

Kongo je jedini put na Svetskom prvenstvu igrao 1974. godine pod imenom Zair, upisali su tri poraza, a od Jugoslavije su izgubili sa 9:0.