Liga šampiona: Čelsi očitao lekciju Juventusu

23/11/2021

-

22:58

Čelsi - Juventus - Copyright Tanjug/(AP Photo/Matt Dunham)

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Juventusa sa 4:0 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona.

Londonski tim je poveo već u 25. minutu golom Trevoa Čalobe. Hakim Zijeh je izveo korner, lopta je pogodila Antonija Ridigera i odbila se do Čalobe, koji ju je smestio u mrežu.

Drugi gol postigao je Ris Džejms u 56. minutu. Desni bek londonske ekipe je primio loptu na desnoj strani i brilijantnim udarcem uspeo da udvostruči vođstvo svog tima.

Pitanje pobednika bilo je rešeno samo dva minuta kasnije, kada je Kalum Hadson-Odoi iskoristio asistenciju Rubena Loftus-Čika, koji je poslao dobru loptu ka brzonogom Odoiju, a ovaj je rpetvorio u pogodak.

Konačan rezultat postavio je Timo Verner u petom minutu nadoknade. Zijeh je uposlio svog napadača sa desnog boka, a Nemcu nije bilo teško da ubaci loptu u nebranjeni gol Juventusa.