24/11/2021

-

18:33

AP Photo/Pavel Golovkin - Copyright Tanjug/AP Photo/Pavel Golovkin, File

Fudbaleri Spartaka iz Moskve savladali su ekipu Napolija sa 2:1 u okviru petog kola grupne faze Lige Evrope.

Domaći su bolje otvorili meč i poveli već u trećem minutu. Aleksandar Sobolev je bio precizan sa penala i postavio rezultat na 1:0.

Isti igrač udvostručio je prednost svog tima u 28 minutu. Bivši igrač Čelsija, Viktor Mozes proigrao je Soboleva koji je zatresao mrežu Napolija za 2:0.

U drugom poluvremenu se italijanska ekipa konsolidovala i krenula u napad. Igrao se 64. minut kada je Andrea Petanja uposlio sjajnog Eljifa Elmasa, a ovaj smanjio na 2:1.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, tako da su sva tri boda ostala u Moskvi.

U narednom kolu Spartak gostuje ekipi Legije u Varšavi 9. decembra, dok će Napoli na svom terenu igrati protiv Lestera.

Spartak Moskva: Selikov, Kaufriz, Gigo, Džinkija, Airton, Litvinov, Ignatov (od 72. Lomovicki), Umijarov, Mozes (od 83. Razkasov), Promes, Sobolev

Napoli: Meret, Di Lorenco, Kulibali, Hesus, Rui, Zijelinski, Lobotka (od 79. Rahmani), Lozano, Mertens, Elmas, Petanja