Mančester siti bolji od PSŽ-a: Sjajan preokret Gvardiolinog tima

24/11/2021

-

22:59

Gabrijel Žesus - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alastair Grant)

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Pari sen Žermena sa 2:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona.

Domaći su tokom cele utakmice imali loptu i bili bolji, dok su gosti tek povremeno pretili.
Najveća šansa u prvom delu dogodila se u 33. minutu kada je Žoa Kanselo ubacio loptu sa levog boka, Nuno Mendeš nespretno reagovao i odbio loptu do Gundogana, koji je sa nekih sedam metara pogodio stativu.

U istom minutu Rijaz Marez je bio na desnoj strani, driblingom se oslobidio Mendeža, te šutirao u dalji ugao, ali je Kejlor Navas sjajno reagovao i odbranio. Ipak, na pauzu se otišlo sa 0:0.

U drugom delu je prvi do vođstva stigao PSŽ. Igrao se 50. minut kada su Nejmar i Mesi razmenili dupli pas, pa je Argentinac uputio loptu u šesnasterac, a ona se odbila do Kilijana Mbapea, koji je šalje kroz noge Edersonu i dovodi svoju ekipu u vođstvo.

Međutim, 13 minuta kasnije, u 63. minuru, Rahim Sterling je postigao izjednačujući pogodak. Sjajna akcija tima Pepa Gvardiole, rezultovala je golom, kod kog je asistent bio Gabrijel Žezus.

Odlučujući pogodak bio je delo upravo Žezusa, koji je u 76. minutu iskoristio asistenciju Bernarda Silve i pogodio, pa tako doneo tri boda Mančester sitiju.

Sastavi:

Mančester siti: Ederson, Kanselo, Dijaš, Stons, Voker, Rodri, Gundogan, Silva, Sterling, Marez, Zinčenko

PSŽ: Navas, Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Mendeš, Gaj, Paredes, Erera, Nejmar, Mesi, Mbape