Real pobedio Sevilju 2:1 u derbiju španske La Lige: Vinisijus Žunior rešio spektal na "Bernabeu"

28/11/2021

-

23:00

Real - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Sjajan fudbal se igrao na "Santijago Bernabeu". Fantastičan tempo, otvorena igra, kontre i polukontre, stative, prečke i na kraju meča 2:1 za Real u derbiju 15. kola La Lige protiv Sevilje.

Spektakl u prvom delu, golom u 12. minutu otvorio je posle kornera Rafa Mir. Kunjin korner smestio je iza leđa Kurtoe za vođstvo Sevilje 1:0. Onda su se do 32. minuta ređale sjajne prilike, maestralne odbrane obojice golmana. Kurtoa je spasio "jedan na jedan" sa Mirom, onda je na drugoj strani Bono zaustavio Vinisijusa Žuniora, da bi Okampos pogodio prečku gola Reala.

Od 32. minuta na semaforu je stajalo 1:1, Karim Benzema je postigao 11. ligaški gol u sezoni pa se učvsrtio na čelu liste strelaca. Mogao je Bono i bolje da interveniše. Sevilja je uzalud tražila penal u 36. minutu, a Asensio je za malo bnio neprecizan da promeni rezultat u prvom delu.

U nastavku je viđena velika borba, a pritisak Reala u poslednjih 10 minuta doneo je i pobedu. Prvo je Alaba propustio idelanu priliku, da bi Vinisijus Žunior primio pas od Kazemira i pokazao klasu: loptu je poslao u same rašlje nemoćnog Bona za vođstvo u 87. minutu i konačni trijumf. Luka Jović je odgledao ceo meč sa klupe Reala.