Barselona ispala iz Lige šampiona: Bajern prejak za Katalonce

08/12/2021

-

22:53 >> 22:59

Bajern - Barselona - Copyright Tanjug/(AP Photo/Matthias Schrader)

Fudbaleri Barselone poraženi su sa 3:0 od ekipe Bajerna u Minhenu, pa tako i završili ovogodišnje učešće u Ligi šampiona.

Kataloncima je  bila potrebna pobeda da bi se plasirali u nokaut fazu, ali je i pre samog meča bilo poznato da će to biti jako teško.

Bavarci su poveli u 34. minutu golom Tomasa Milera. Robert Levandovski je ubacio loptu ka Nemcu, koji je odlično skočio i prebacio Ter Štegena. Loptu je iz gola izvadio Arauho, ali je utvrđeno da je ona već prešla gol liniju.

Vođstvo je duplirao Liroj Sane u 43. minutu fenomenalnim golom. Kingsli Koman je dodao do bivšeg fudbalera Mančester sitija, koji je sa nekih tridesetak metara opalio i poslao loptu iza čeđa golmana Barselone.

Treći gol bio je delo mladog Džamala Musijale u 62. minutu. Levi bek, Alfonso Dejvis, je uposlio svog saigrača, koji se dobro znašao i postavio na 3:0.