29/12/2021

-

22:32

AP Photo/Alastair Grant - Copyright Tanjug/ AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Čelsija remizirali su na svom terenu sa ekipom Brajtona sa 1:1 u okviru 20. kola engleske Premijer lige.

Londonski klub je dobro otvorio utakmicu i došao do pogotka u prvom poluvremenu. Igrao se 28. minut kada je Mejson Maunt centrirao iz kornera, a najbolji u skoku bio je Lukaku koji je glavom zatresao mrežu gostiju. VAR je proveravao da li je neposredno pre gola bilo faula Belgijanca nad Nilom Maupaijem i utvrđeno je da je gol regularan, što i nije baš tako. Naime, Lukaku je dva puta udario Francuza, koji nakon toga nije bio u stanju da ga isprati.

Ipak, Brajton je uspeo da izjednači u prvom minutu nadoknade. Mark Kukurelja je uputio loptu ka Daniju Velbeku, koji se sjajno snašao i glavom poslao loptu u mrežu Čelsija, pa tako doneo svom timu vredan bod.

Reklo bi se da je 1:1 najpravedniji rezultat, s obzirom na to da je Čelsi postigao gol posle evidentnog prekršaja i da je Brajton tokom cele utakmice igrao odgovorno i kompaktno, zašta je i nagrađen.