07/01/2022

-

22:27

AP Photo/Andreas Schaad - Copyright Tanjug/AP Photo/Andreas Schaad

Fudbaleri Borusije Menhengladbaha savladali su ekipu Bajerna u Minhenu sa 2:1 u okviru 18. kola nemačke Bundeslige.

Domaći su dobro otvorili meč i došli do vođstva već u 18. minutu. Tomas Miler je proigrao Roberta Levandovskog koji se po običaju dobro snašao i zatresao mrežu Jana Zomera.

Ipak, radost je trajala samo devet minuta. Švajcarski napadač, Bril Embolo je u 27. minutu uposlio Florijana Nojhausa, a ovaj pogodio za izjednačenje.

Bio je to odličan period gostiju koji su iskoristili motivaciju i došli do prednosti u 31. minutu. U ulozi asistenta našao se Luka Nec, a strelac je bio odlični Stefan Lajner.

U drugom poluvremenu su Bavarci konstantno napadali ali nisu bili dovoljno konkretno, tako da nisu ni stvorili neku bolju šansu i Borusija je odnela tri veoma važna boda sa najtežeg gostovanja u Nemačkoj, a možda i Evropi.