Kamerun pobedom otvorio Afrički kup nacija: Burkina Faso skrivila dva penala

09/01/2022

-

20:16 >> 20:19

Kamerun i Burkina Faso - Copyright AP Photo/Themba Hadebe

Fudbaleri Kameruna su posle preokreta savladali Burkinu Faso 2:1, na startu Afričkog kupa nacija.

Na turniru u Kamerunu učestvuju 24 selekcije raspoređene u šest grupa, po dve najbolje iz svake i četiri najuspešnija trećeplasirana tima obezbediće plasman u osminu finala takmičenja, dok će se finale održati 6. februara u Jaundeu.

Burkina Faso postigla je prvi pogodak na turniru. Golom Sangarea u 24. minutu, poveli su protiv domaćina, ali je Kamerun do kraja poluvremena, sa dva penala preokrenuo tok utakmice i zabeležio prvu pobedu.

Oba jedanaesterca realizovao je kapiten domaće selekcije Abubakar, prvi u 40. a drugi pet minuta kasnije. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa je utakmica završena rezultatom iz prvog dela igre.

Valja napomenuti da je Burkina Faso igrala oslabljena na ovoj utakmici, pošto je pet fudbalera pred početak meča dobilo pozitivan test na koronu.

Titulu na Afričkom kupu nacija brani Alžir, koji je u Egiptu 2019. pobedio Senegal u finalu 1:0. Uz ove dve selekcije, koje imaju niz kvalitetnih igrača počevši od Rijada Mahreza (Alžir), pa do Sadija Manea (Senegal), u krugu favorita su Egipat sa Mohamedom Salahom i Obala Slonovače sa Alerom, Zahom, Pepeom...